вівторок, 27 листопада 2018 р.

Вчителі також складатимуть тестування




Учітелі також пройдуть перевірку!

Для шкільних вчителів проведуть атестаційну перевірку, до складу якої увійде також і тестування.
В новому законі України «Про освіту» закладений також механізм перевірки педагогічної спроможності вчителів, до складу якого увійде також і тестування їхніх навичок. Тестування буде відбуватися на базі регіональних центрів оцінювання якості освіти – тих самих, які проводять зовнішнє незалежне оцінювання для абітурієнтів.
Ініціативу за перевірку знань вчителів бере на себе держава. На це представники МОН України готові витратити до 100 мільйонів гривень. За їхньої думкою сертифікація вчителів – надзвичайно важливе завдання, адже це прямим чином впливає на підвищення якості освіти в країні.
В процесі атестації вчителів перевірятимуть на:
- рівень їхніх знань з предмету, який вони викладають;
- навички володіння педагогічною теорією;
- рівень майстерності викладання вчителем предмету.
Аудит вчителів проводитимуть працівники освітніх закладів, в яких ці вчителі викладають, а також представники місцевих органів управління освітою. Проте остаточне рішення прийматимуть обласні чи регіональні центри органів влади, що здійснюють контроль за освітою.
Бажаємо своїм вчителям успіхів у проходженні тестування. Так само, як вони бажають нам успіхів на ЗНО.

Сертифікація замість атестації: краща освіта чи зміна вивіски?


0 11925
З наступного року українські вчителі проходитимуть сертифікацію замість атестації. На думку експертів та регіональних чиновників, це дійсно вплине на якість освіти. За певних умов.
З 2019 року українські вчителі обиратимуть між сертифікацією та атестацією
Цьогорічне нововведення Міністерства освіти – розподіл дітей до шкіл за місцем проживання – змусило батьків добряче замислитись про неспівставний рівень шкіл, а відповідно – учительської кваліфікації. У соцмережах взялись активно обговорювати не лише знання педагогів з окремих предметів, а й методики викладання та психологічні якості вчителів. Занепокоєні перспективою “поганої школи” для своїх дітей, деякі батьки звинуватили Міносвіти у створенні нерівних умов. У відомстві на це відповіли: в Україні триває освітня реформа, яка серед іншого передбачає створення “нової української школи”. Тобто низку змін, які мають на меті не лише запровадити єдині стандарти по всій країні, а й значно підвищити якість шкільної освіти.
Атестація по-новому
Одним із чинників осучаснення школи, вважають у профільному міністерстві, має стати новий підхід до визначення кваліфікації вчителів, що міститься в ухваленому ще 2017 року законі “Про освіту”. Документ, зокрема, передбачає, що педагоги регулярно проходитимуть сертифікацію, яка поступово замінить обов’якову нині атестацію. Від нинішньої процедури сертифікація відрізнятиметься не лише частотою – раз на три роки, тоді як атестують вчителів раз на п’ять років, а й способом оцінювання. Сертифікація, як нещодавно пояснила у ЗМІ міністерка освіти Лілія Гриневич, – передбачає комплекс заходів, що складатиметься із ЗНО з профільного предмету, а також перевірки методик викладання і знання педагогом дитячої психології.
Вчительське ЗНО проводитиме – як і оцінювання учнів – Український центр оцінювання якості освіти, а моніторинг роботи вчителя на місці –  регіональні підрозділи Держслужби якості освіти (ДСЯО). Офіційно розпочати сертифікацію мають у 2019-2020 роках, пояснила Гриневич й додала, що найближчими роками проходження такого оцінювання буде добровільним. А задля заохочення педагогам, які успішно впораються із сертифікацією, на 20 відсотків підвищать оклади. Коли ця процедура стане обов’язковою – поки не відомо. Як пояснила Лілія Гриневич, сертифікацію мають спочатку “добре відпілотувати”, “налагодити механізм” – так само, як робили це із запровадженням ЗНО для випускників шкіл.
Яким саме буде “предметний” тест ЗНО і чи збігатиметься він з учнівським у майбутньому, в профільному міністерстві також не уточнили. В Українському центрі якості освіти, який проводить незалежне тестування випускників шкіл, на запит Deutsche Welle відповіли, що наразі не мають “жодних нормативних документів щодо проведення сертифікації вчителів”. Торік у кількох містах України за ініціативи місцевих чиновників провели експеримент: частині педагогів запропонували пройти “тестове ЗНО” разом з учнями. Результати здивували й самих освітян, і громадськість: у Чернівцях, приміром, за даними департаменту освіти і науки облдержадміністрації, 80 відсотків учителів – учасників ЗНО не вступили би до вищих навчальних закладів, якби були абітурієнтами. Тоді як педагоги Івано-Франківська показали високі результати, однак на добровільне ЗНО зголосились лише п’ятеро із понад 2500 вчителів. І це навіть попри те, що міський голова щедро преміював успішне проходження тесту.
Цьогоріч, розповіла DW Наталія Микула, заступниця директора департаменту освіти та науки Івано-Франківської міськради, централізованого тестування вчителів у місті не проводили. Однак, додала вона, відомо, що деякі вчителі все ж вирішили скласти тести разом зі своїми учнями, аби випробувати свої сили. “Вони можуть цього не розголошувати, а робити це тільки коли напишуть на 195-200 балів, тобто отримають оцінку високого рівня. Якби раптом сталося так, що вчитель хотів перевірити свої предметно-фахові знання і не виявив такого рівня, звичайно, він про це вголос не говоритиме”, – веде далі Микула.
У регіонах погоджуються з тим, що незалежне оцінювання позитивно позначиться на кваліфікаційному рівні вчителів. За словами Наталії Микули, надзвичайно важливою є вимога “постійно підтверджувати фаховий рівень вчителя, а не просто отримати “корочку” раз і назавжди”.
І все ж знання предмету – лише одна зі складових вимог до вчителя, нагадує Володимир Бахрушин, член Національної команди експертів з реформування вищої освіти,  головний експерт з питань освіти Реанімаційного пакету реформ. Він зазначає, що пробні тести в регіонах не можна розцінювати як вичерпне підтвердження вчительської кваліфікації. Водночас, експерт констатує: погані результати ЗНО свідчать про те, що “частина вчителів має дуже слабку підготовку з предметів, які вони викладають. І це є важливим фактором, що впливає на якість освіти в Україні у цілому”. Серед причин ситуації Бахрушин вказує на низький соціальний статус педагогів, їхні низькі зарплати, а також нерозуміння суспільством впливу освіти на економічний стан держави.
Незалежне ж і комплексне оцінювання замість існуючої нині атестації, веде далі Бахрушин, дозволить знизити корупційну складову в системі загальної освіти – адже встановить певний рівень стандартів. Із ним погоджується і співзасновник освітньої платформи Prometheus Іван Примаченко. “Атестація вже давно стала імітаційним процесом, який фактично не виконує жодного контролю якості. Чому? Через процедуру: здебільшого комісія, яка атестує вчителів, збирається з працівників того ж навчального закладу або педагогів інших шкіл. Крім того, процес забюрократизований, треба зібрати купу папірців,” – додає Примаченко. Теоретично, вважають обидва експерти, сертифікація має принаймні поліпшити ситуацію. Однак кінцевий результат великою мірою залежатиме від того, як відбуватиметься її другий етап – моніторинг з боку регіональних представництв Державної служби якості освіти.
Реформи на місцях: приклад Чернігова
На об’єктивний і всебічний підхід в оцінюванні педагогів сподіваються у Чернігові. У цьому місті активно заохочують вчителів до самоосвіти. Для них передбачені не лише премії за призові місця у конкурсах, таких як “Вчитель року” або Global Teacher Prize, а також винагороди за підготовку учнів-переможців до всеукраїнських олімпіад і конкурсів. Крім того, у місті вже два роки практикують конкурсний відбір на вакансії вчителів. Чернігову, порівняно з деякими іншими регіонами, пощастило: завдяки роботі одразу двох педагогічних вишів, школам ніколи не бракувало вчителів. “Вчорашні студенти мають можливість влаштуватися у школу і проявити себе як талановиті педагоги. А для нас, зважаючи на те, що є з кого обирати, є можливість залучити найкращих і створити умови для кращої освіти дітей”, – розповідає Василь Білогура, начальник управління освіти і науки Чернігівської міськради.
Так само як і інші опитані освітяни, Білогура вважає обіцяні міністерством 20 відсотків надбавки до посадового окладу вчителів – непоганим стимулом. Важливо однак, зазначають співрозмовники, забезпечити незалежність роботи комісій, які проводитимуть сертифікацію.

Паперової роботи на 22% менше – набула чинності інструкція з діловодства шкіл



Паперової роботи на 22% менше – набула чинності інструкція з діловодства шкіл

Картинки по запросу МОН наказ інструкція діловодство
5 жовтня набула чинності нова інструкція з діловодства для шкіл, яка скорочує паперову роботу педагогів на 22%.
Нова інструкція затверджена наказом МОН №676 від 25 червня, повідомили на сайті міністерства.
Тепер інструкція є типовою, тому кожна школа розроблятиме власну на її основі. У МОН переконані, що це дозволить школам організувати діловодство з урахуванням своїх особливостей та убезпечитись від надмірних вимог органів управління освітою.
Необов’язковими стають плани роботи класних керівників, вихователів, бібліотекарів, методичних об’єднань, гуртків, спортивних секцій, поурочні плани, що складались на основі календарно-тематичних. Тепер такі документи можуть створюватись тільки за рішенням педагогічної ради закладу освіти. До того ж, вони можуть мати довільну форму та структуру.
Так само довільну форму передбачено і для календарно-тематичних планів. Основною вимогою до цих документів залишається відповідність навчальній програмі. Також під час складання планів має бути забезпечена автономія та академічна свобода вчителя.
Окрім того, вилучено положення щодо створення документів за допомогою табуляторів, машинописного способу зазначення виду документа, фіксації створених документів на магнітних носіях, а також вимогу щодо зберігання усієї ділової документації у спеціально обладнаних шафах.
Водночас, скорочується термін зберігання деяких документів. Так, накази з адміністративно-господарських питань та з кадрових питань особового складу тимчасового зберігання мають зберігатися усього 5 років.

субота, 24 листопада 2018 р.

Зернятка надії


Свічка в моєму вікні



Свічка в моєму вікні







Завжди роботящі руки були
Жінок-українок… побілена хата,
Хрещаті й мережані ще рушники,
Садку і городу врожай багатий…
І мальв із трояндами мова тиха,
Коли йшла селом череда,
Жили… і ніщо не віяло лиха,
Хто знав, що села торкнеться біда.
Був глечик завжди молока теплий, повний,
Цілющий ще сонячний мед
І хліб на столі, з печі вийнятий щойно,
Від цього ніхто б не помер.
А доля, як пісня, глибока, тужлива,
Як берег далекого краю ріки,
Земля зігрівала, щедро ростила…
чому ж бо були голодні роки?
Чи час був, можливо, неврожаю
Слід шрамом на серці проліг,
Торкнулося горе рідного краю,
Торкнулося рідних моїх.
Замучені очі на все споглядали
І жити кожен хотів,
Їх висівки, кінський щавель рятували
І юшка із зловлених ховрахів.
Не пусто на цвинтарі, де правду діти,
Валив із ніг голоду мор.
Маленькі гробки – заховані діти…
Це часу біль, злочин, ганебний торг.
Шумить і голосить отам яворина,
Розбитих душ – зажурливий стон,
А ще проросла колюча шипшина,
Де вічний і вічний сон.
В народу є пам’ять, вона непогасна,
Як зірка в туманному тлі…
Коротка дорога та світла і ясна,
Як крихітна свічка в моєму вікні.

пʼятниця, 23 листопада 2018 р.

Початок Помаранчевого Майдану - 23 листопада


Картинки по запросу помаранчева революція



ПОМАРАНЧЕВА РЕВОЛЮЦІЯ

23 листопада 2004 року, через два дні після другого туру президентських виборів, у містах Західної України, Києві й ряді інших міст і обласних центрів почалися масові мітинги в підтримку кандидата від опозиції. Основною ареною народного невдоволення став Майдан Незалежності, де зібралося, за різними оцінками, від 100 до 500 тисяч протестувальників з усієї країни.



























Що коїться у світі, Боже правий!
Бандити увесь світ заполонили,
І моє серце ніби лезом ріже
Ота брехня і дика підлість,
яка тече багном по світу.
І хто ж при владі в нас стоїть?
Невже достойні чесні люди,
що вболівають за народ,
що серцем вірять в Україну,
і палко люблять Батьківщину?
Невже ті люди, що готові 
життя покласти за народ,
і прагнуть розквіту держави,
добробуту усього люду,
добра, любові й миру серед них?
Невже ті люди, що благають
у Бога долі кращої для України,
і просять захистити й вберегти
її від бід і війн, насилля і бандитів,
підступних шахраїв і вбивць?
О, ні! У дійсності усе зовсім не так!

четвер, 22 листопада 2018 р.

Стан та перспективи розвитку психологічної служби у системі освіти України


Відбувся круглий стіл «Стан та перспективи розвитку психологічної служби у системі освіти України»

У ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» 21 листопада 2018 року відбувся круглий стіл для завідувачів (директорів, керівників), методистів районних (міських) навчально-методичних центрів (кабінетів) психологічної служби у системі  освіти України з теми «Стан та перспективи розвитку психологічної служби у системі освіти України».
Одним із актуальних питань діяльності служби є виконання Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», яким визначено комплексний підхід і систему заходів щодо запобігання та протидії фізичному, психологічному та сексуальному насильству в сім’ї.
Ольга Флярковська, начальник відділу психологічного супроводу та соціально-педагогічної роботи ІМЗО, відкриваючи захід, наголосила на актуальності та важливості піднятої теми. Вона ознайомила слухачів із поняттям та формами домашнього насильства, методичними рекомендаціями МОН України щодо виявлення й реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими службами, а також  рекомендаціями щодо забезпечення інтегрованого підходу до протидії домашньому насильству шляхом реагування працівників освіти в школі.
Особливу дискусію серед учасників заходу викликало обговорення новел правового регулювання протидії домашньому насильству, основних напрямів реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства.
Учасники круглого столу розглянули основні терміни та повноваження суб’єктів, що здійснюють заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству та висловили власне бачення щодо ефективної взаємодії суб’єктів співпраці.


Вітаю з Днем подяки !







Сьогодні кожному скажіть ви спасибі,
І нема за що то, просто, просто так,
Дяка сьогодні, це сила,
Ну, от, а злостивість, його головний ворог!
Так будьте ж сьогодні подобрішаю,
Посмішкою осяється все навколо,
Тоді і світ здасться світліше,
Тоді і в серці буде частіше стук!



Картинки по запросу вітання з днем подяки 2018

середа, 21 листопада 2018 р.

Спитай себе

Спитай себе,
Чи добре так, як ти живеш?
Спитай у мами,
Чому тривожно їй,
Коли ти з дому йдеш?
Спитай у сина,
Чи спокійний він за старість тата?
Спитай у батька,
Чому він часом каже,
Що життя таке горбате?
Бо ми такі живі, бо ми вже їдемо,
Бо наша це земля!
Вона їм всім на зло не вмерла!
Бо правди хочемо, бо ми вже їдемо,
Бо наша це земля!
Вона їм всім на зло не вмерла!
Спитай у тих, що кажуть
Ніби в нас усе прекрасно.
Спитай у журналіста,
Говорити правду чи йому не страшно?
Спитай господарів,
Чи за добро вони своє спокійні?
Спитай у молодих,
Чи хочуть жити у такій країні?
Спитай...



Автор:Сергей с Майдана

Революція Гідності: історія очевидця, який пройшов Майдан

Революція Гідності для українців стала найкривавішим протистоянням проти влади. Сергій – звичайний хлопець, який пройшов весь шлях Майдану, від самого початку і майже до кінця. 
Час, проведений на Майдані, був непростим, я постійно відчував небезпеку. Проте найгострішою була ніч з 18 на 19 лютого 2014. Тоді я практично всю ніч допомагав втримувати барикади та виносити поранених. Пожежі на барикадах, палаючий Будинок профспілок і забитий пораненими Михайлівський Золотоверхий монастир тієї ночі мені запам’яталися на усе життя…
Я прийшов на Майдан 18.02 о 18.30. Там вже зібралися друзі, які до того брали учать в сутичках в урядовому кварталі. Кілька годин ми вибивали бруківку молотками і тягли її на барикади, чи жбурляли її в правоохоронців, чи підкидали її у вогонь (на той час Майдан вже був оточений палаючими барикадами). Так ми стримували натиск.
Близько 20.00 я дізнався, що одного з моїх друзів було серйозно поранено в руку. Ми з товаришами шукали його по всьому Майдану, але так і не змогли знайти. Пізніше, дізнавшись, що йому надали медичну допомогу та відправили у госпіталь, всі побачили палаючий Будинок профспілок.

Ми побігли розібратися, що відбувається і по можливості допомогти.
На першому поверсі були поранені, на 3-4 поверсі чоловіки з Самооборони та Правого сектору. Ніхто не знав, що робити. Дехто говорив, що підпал здійснив спецназ, проникнувши через дах. І потрібно йти туди, “вибивати” їх. Інші намагались загасити пожежу.
Шукаючи чим загасити пожежу, ми не знайшли ні одного вогнегасника в приміщенні і почали виносити поранених. Було багато жертв. Більшість – важко поранені, з відірваними кінцівками.
Опівночі ми повернулись на Майдан і знову почали підкидати дошки і шини в полум’я. Тоді вже було мало людей, панувала загальна розгубленість. О другій ночі ми пішли в Михайлівський Золотоверхий монастир, де знаходився імпровізований шпиталь. Спитали чи не потрібно нікому допомога і лягли відпочити на кілька годин.
Під ранок, повернувшись на Майдан, продовжили підкидати дошки та шини в багаття. Людей було зовсім мало. Барикади вже догорали і ми зрозуміли, що невдовзі правоохоронці остаточно все зачистять.
О п’ятій ранку, коли намагались продумати наступний план дій, мій товариш отримав серйозне поранення в ногу. Я підхопив його і почав виносити з Майдану у бік Хрещатику. Назустріч нам йшли люди в характерному спорядженні, що назвались, наче, як Львівська сотня, і приїхали на допомогу майданівцям. Ми зраділи!

Було страшно. Масштаб руйнувань, поранень і смертей лякав і пригнічував. Однак, тоді не було багато часу розмірковувати над цим, доводилося боротися і допомагати постраждалим. Також попередні події (сутички на Грушевського в січні) певним чином мене морально підготували до того, що в майбутньому може відбутися подібна ескалація із значними людськими жертвами.

З Днем ангела Михайла


михайла 2018 рік



З Днем ангела Михайла  

Михайле, сьогодні твій день! Нехай завжди для тебе світить сонце, а всі двері перед тобою широко відкриваються, і в усьому супроводжує успіх! І не тільки сьогодні! Бажаю тобі, щоб фортуна завжди відкрито посміхалася своєю усмішкою, щоб у твоєму житті було все, що потрібно, а якщо чогось не буде вистачати, ти завжди зміг би цього досягти!


Слава Україні! Героям слава!




Зі святом, дорогі друзі! Нехай Господь береже вас і Україну!  

Слава Україні! Героям слава!


Як голосно стогне від болю земля,Болять душі неньок, печаль в їх очах.
Сини України віддали життя
Сумує країна, в родинах біда.
Всі люди в жалобі, адже їм шкода,
Що ця перемога скрізь цвинтар пройшла.
У кожного пана є правда своя,
Проте це є зрада-украсти життя.
Вічная пам'ять синам України,
Що стали героями в наших очах.
Хай ангели поряд із ними радіють,
Що ця перемога зняла палача.
Хай ваші родини тепло зігріває,
Що в душах породить Марія Свята.
І вся Україна вам співчуває,
Це втрата велика-початок життя.

неділя, 18 листопада 2018 р.

Звичаї, культура та побут запорізьких козаків


Звичаї, культура та побут запорізьких козаків

Звичаї, культура та побут запорізьких козаків
Більш як  п’ятсот років тому, коли через польський та литовський гніт українці перестали почувати себе господарями на власній землі, а православна віра зазнавала значних гонінь та утисків, наш свободолюбивий народ  почав  шукати виходу,  йдучи у степи за дніпровські пороги.  Там, на Запоріжжі, і виникло  козацтво – явище  без перебільшення феноменальне, аналога якому не знайшлося й по сьогодні в  історії жодного іншого народу.
Саме козацтво  стало тією силою, яка об'єднала український народ навколо однієї ідеї — домогтися незалежності і збудувати власну державу. Протягом кількох століть козаки стерегли кордони України. Про славетні бої і походи козаків, про їх сміливість, відвагу й винахідливість ходять легенди. Прилучатись до козацтва вважали за честь не тільки українці, а й багато чужинців, захоплених доблестю і моральними чеснотами волелюбних воїнів.
Яким же було життя козака у вільний від походів час?  Які традиції та звичаї панували на Січі?

10 клас. Тема уроку. Центральна Рада і Тимчасовий уряд

18 листопада 1935 р. — у Варшаві почався суд над 12 членами ОУН


Картинки по запросу суд над 12 членами ОУН


12 членів ОУН, які під час судового процесу у Варшаві  кричали “Слава Україні!”

18 листопада 1935 р. — у Варшаві почався суд над 12 членами ОУН, обвинуваченими у співучасті в убивстві міністра внутрішніх справ Польщі Броніслава Пєрацького.
“На лаві підсудних поруч зі Степаном Бандерою були Дарія Гнатківська, Ярослав Карпинець, Микола Климишин, Богдан Підгайний, Іван Малюца, Яків Чорній, Євген Кочмарський, Роман Мигаль, Катерина Зарицька, Ярослав Рак, Микола Лебедь.
Акт обвинувачення займав 102 сторінки машинопису. Звинувачені відмовлялися говорити по-польськи, віталися окликом “Слава Україні!”, перетворили зал процесу у трибуну пропаганди ідей ОУН”.

Сьогодні день народження Левицького Костянтина Антоновича ...


Картинки по запросу кость левицький


Картинки по запросу кость левицький



ЛЕВИЦЬКИЙ Кость Антонович (18.11.1859–12.11.1941) – держ. і громад. діяч, дійсний (1899) та почесний член Наукового товариства імені Шевченка, почесний член т-ва "Просвіта" (див. Просвіти). Н. в м. Тисмениця в сім'ї священика. Навч. на юрид. ф-тах Віденського та Львів. ун-тів. Будучи студентом ун-ту, став одним з ініціаторів створення Кружка правничого – фактично першого професійного об'єднання укр. правників на західноукр. землях. Доповідь Л. "Про Руську правду", виголошена на засіданні гурт-ка, була опубл. в ж. "Зоря" (1882). У гуртку була розпочата робота над виробленням укр. юрид. термінології, вона знайшла своє завершення у виданому Л. німецько-укр. юрид. словникові (1893). Після закінчення навчання відкрив адвокатську канцелярію у Львові й одним із перших став писати скарги і подання до суду українською мовою. Розпочав активну громад. діяльність у т-ві "Просвіта" виданням популярно-правових праць: "Про закон о товариствах і право збору" (1884), "Наша свобода або які ми маємо права" (1888), "Наш закон громадський або які ми маємо права і повинності в громаді" (1889), "Про польові пошкоди" (1893) та ін. Був ініціатором перетворення "Просвіти" з просвітнього т-ва на просвітньо-екон., автором її нового статуту (1890), брав участь у створенні низки ін. укр. громад. інституцій, зокрема: т-ва укр. ремісників "Зоря", першого на західноукр. землях споживчого кооперативу "Народна торгівля", Крайового союзу кредитового, Крайового союзу ревізійного. Був співзасн. і ред. першого україномовного юрид. періодичного вид. "Часопись правнича" (1899–1900).