субота, 22 грудня 2018 р.

Сари Уокер – першої афроамериканке, самостійно заробила мільйон доларів



Сари Уокер – першої афроамериканке, самостійно заробила мільйон доларів
Історія успіху Сари УокерБудь-яка історія неймовірного успіху привертає увагу публіки. Особливо, якщо мова йде про реалізації американської мрії, коли людина домагається успіху з мінімальним стартовим капіталом. І вже не так важливо, чим саме він володів на початку, головне, як він пройшов шлях до вершини. Одна з таких історій пов’язана з ім’ям Сари Уокер – першої афроамериканке, самостійно заробила мільйон доларів. В цьому зв’язку її ім’я згадується навіть у Книзі рекордів Гіннеса.
Сара Уокер явила жіночій половині людства одне з найважливіших винаходів – засіб для випрямлення волосся. І для багатьох жінок це досягнення має куди більше практичне значення, ніж, скажімо, перший політ людини в космос. Сьогодні її обличчя красується на американських поштових марках, а біографію Сари Уокер вчать в американських школах.

Історія успіху, Біографія Сари Уокер

Сара Бридлав з’явилася на світ 23 грудня 1868 року в Луїзіані, в сім’ї Оуена і Мінерви Бридлав, темношкірих колишніх рабів, лише за кілька років до цього отримали свободу. Довго насолоджуватися нарешті знайденої свободою їм, на жаль, не довелося – у 1875 році батьки Сари пали жертвою епідемії жовтої лихоманки.
В 7 років дівчинку забрала до себе сестра. Життя в будинку сестри в Віксбург (Міссісіпі) не принесла полегшення. Чоловік-алкоголік бив родичку, яку швидко перетворили в безкоштовну домашню прислугу. Крім роботи вдома з 10 років Сара працювала на плантаціях цукрового очерету, займаючись, загалом-то, тим же непосильною працею, що і її батьки в часи рабства, і практично в тих нестерпних умовах.
Єдиним способом вирватися з цього пекла було заміжжя. Ось саме тому в 14 років Сара Бридлав так і вчинила, вийшовши заміж за Бізнесмена Макуильямса, а через 4 роки народивши йому дочку. Але знову відносне благополуччя Сари було дуже нетривалим – в 1888 році її чоловік загинув в результаті міжрасових зіткнень, ставши однією з численних жертв «суду Лінча» (просто кажучи, самосуду). Чи потрібно говорити, що подальша життя Сари, яка змушена годувати не тільки себе, але і малолітньої дитини, була дуже і дуже важкою.
Але Сара Уокер тому і є однією з національних героїнь Америки, що проявила наполегливість, працьовитість і незламне бажання досягти кращого життя. Вдова поїхала з дитиною в Сент-Луїс, найбільше місто штату. Протягом наступних 18 років вона не тільки виснажливою працею в пральні (робота пралі, була на той час однією з невеликого числа доступних для «кольорових» жінок) заробляла на прожиток собі і дочці, але і в ті деякі вільні години, які у неї все-таки перебували, відвідувала вечірню школу і отримувала елементарну освіту.
Історія успіху Сари Уокер
Початком життєвого перелому Сари Уокер стало вельми несприятливий обставина – у 1904 році, у віці 36 років, Сара стала стрімко втрачати волосся. Для молодої жінки це дійсно було проблемою, яку потрібно було якось вирішувати. Всі відомі до того моменту засобу проти облисіння не змогли їй допомогти, так що вона вже майже зневірилася. Але одного разу, за її власними словами, вона уві сні побачила рецепт ліків проти випадіння волосся. Жінка змішала інгредієнти і намазала складом голову. І яке ж було її здивування, коли, буквально після перших процедур, волосся стали відростати, і дуже швидко шевелюра повернулася краще колишньою.
Природно, чудесним перетворенням зацікавилися сусіди, родичі, друзі. Інформація стала поширюватися і збільшуватися. Спочатку Сара пропонувала спробувати її чудодійний засіб, заодно готувала нові рецепти, які теж апробувала на добровольцях. А наступним кроком стала продаж унікального товару, і з прачки Сара перетворилася нехай у дрібного, але має певний дохід підприємця. При цьому продукція добре розходилася саме завдяки сильним зв’язків всередині громад і довжелезним ланцюжках родичів.
Наступним вдалим ходом Сари на шляху до американської мрії стає переїзд в Денвер в 1905 році і нове заміжжя. Її чоловіком став Чарлз Джозеф Уокер, журналіст-афроамериканець. Зі зміною соціального статусу Сара змінює ім’я, перетворюючись в Madam C. J. Walker (під цим ім’ям вона й увійшла в історію). Мадам Уокер зробила ставку на мережевий маркетинг, хорошу рекламу і унікальний вибір споживача. Рекламою як раз і зайнявся чоловік, використав свої зв’язки в «чорній» пресі. Саме йому належала розробка прямої поштової реклами і доставки товарів. Але ідилія тривала всього кілька років. Мадам Уокер не захотіла кидати успішний бізнес і стає домогосподаркою. А тому після розлучення у неї залишилося тільки його ім’я, під яким і просувалася продукція компанії «Madame C. J. Walker Manufacturing Company».
Історія успіху Сари Уокер
Спочатку, поки реклама в газетах не виробляла очікуваного ефекту, Сара Уокер особисто ходила по негритянських кварталах і демонструвала дію свого винаходу. І дуже скоро її справи різко пішли в гору: доходи стали нараховувати більше ста тисяч доларів в рік, була створена носить ділова компанія, в яку спочатку входило лише 15 працівників на самому виробництві, а ось кількість торгових агентів-розповсюджувачів налічувало кілька тисяч по всій країні. При цьому Сара Уокер надала своєму бізнесу яскраво виражений соціальний характер, безпосередньо в її підпорядкуванні були тільки темношкірі.
Сара Уокер працювала за тією ж схемою, яку зараз використовують Amway, Avon та інші. Тільки Сара була в своїй справі першою. Головним завданням було залучення нових агентів та їх навчання. Мадам Уокер сама активно їздила по країні, проводила семінари, мотивувала і навчала своїх агентів. На зустрічах проводили демонстрації продуктів, а також заохочення та нагородження особливо відзначилися комівояжерів. У 1908 році Сара відкриває спеціальну школу по догляду за волоссям, якою стала керувати її дочка.

Немає коментарів:

Дописати коментар