Цікаві факти
- Німці робили перші штучні різдвяні ялинки з гусячого пір'я.
- Тільки в США щорічно розсилається більше трьох мільйонів різдвяних листівок.
- В 320 році нашої ери Папа Юліус Перший, єпископ Риму, оголосив 25 грудня офіційно датою святкування дня народження Ісуса Христа.
- Згідно запису у книзі рекордів Гіннесса, найвищим з коли-небудь зрубаних різдвяних дерев була 66-метрова лжетсуга тіссолістная, яка стояла в 1950 році в торговому центрі Нортгейт в Сіетлі.
- Традиційними кольорами для прикраси різдвяного дерева є зелений, червоний і золотий.
- Помічено, що найчастіше подружні (і не тільки) пари розпадаються за два тижні до Різдва. Цей висновок був зроблений на основі повідомлень у Фейсбуці.
- Всупереч популярній думці, кількість самогубств на Різдво не велике. Найбільша їх кількість припадає на весну.
- Довжина найбільшого різдвяної панчохи складає 32, 56М, а ширина у нього - 14, 97м. Важить він, як п'ять північних оленів, і вміщає майже тисячу подарунків. Він був виготовлений Дитячим Співтовариством в Лондоні 14 грудня 2007 року.
- Різдвяні дерева в США продаються з 1850 року. Перед тим як їх продати, їх вирощують 15 років.
- У багатьох європейських країнах вірили, що і злі і добрі духи активні протягом дванадцяти днів Різдва. Ці духи поступово еволюціонували в ельфів Санта-Клауса, особливо під впливом книги Клемента Мура (1779-1863) «Ніч перед Різдвом», ілюстрованої Томасом Настя (1840-1902).
- У Болівії святкують Misa del Gallo або «Месу Півня» в переддень Різдва. Деякі люди приносять на опівнічних месу півнів. Це символізує те, що півень був першою живою істотою, яке оголосило народження Ісуса.
- Британці надягають на різдвяний обід паперові корони. Корони зберігаються в спеціальній тубі, яку називають «Різдвяна хлопавка».
- У Польщі павуки або павутина є звичайним прикрасою різдвяного дерева, тому що, згідно з легендою, павук виткав ковдру для Ісуса, коли той був немовлям. Поляки вважають павуків символом добра і процвітання, який обов'язково повинен бути присутнім на Різдві.
- Штат Алабама був першим штатом в США, який офіційно визнав Різдво як всенародне свято. Це сталося в 1836 році.
- На федеральному рівні Різдво в США було визнано вихідним вдень 26 червня 1870 року, але в штаті Оклахома Різдво було оголошено вихідним в останню чергу - в 1907 році.
- Англійці в якості різдвяних прикрас також використовують омелу (паразитична рослина, що виростає на гілках дерев). Стародавні люди, такі як друїди, вважали омелу священною, так як вона залишалася зеленою, і на ній всю зиму залишалися плоди, коли всі рослини або вже гинули, або скидали листя. Друїди зрізали рослини золотими серпик і ніколи не дозволяли омелі стикнутися з землею. Вони вважали, що омела здатна вилікувати від безпліддя та хвороб нервів, а також захистити від зла.
- Вічнозелені рослини вважаються символом відродження і вічного життя з найдавніших часів. Язичницьке поклоніння і шанування вічнозелених дерев і їх гілок розвинулося в традицію прикрашати ними християнське Різдво.
- Так як американські пуритани вважали Різдво декадентським католицьким святом, в період з 1659 по 1681 рік він був ними заборонений, а за будь-яке порушення стягувався штраф у розмірі 5 шилінгів. Деякі пуританські лідери оголошували шанувальників Різдва ворогами християнської релігії.
- Вважається, що, так зване, Різдвяне поліно, що спалюється в святвечір або в якийсь інший із Дванадцяти Днів Різдва символізує собою циклічне повернення сонця. Палаюче поліно або залишившеся від нього вугілля вважаються символом здоров'я, родючості, удачі, а також оберегом від злих духів.
- Через ототожнення з язичництвом, падуб (асоціюється з чоловічим началом) і плющ (з жіночим), а також інші живі зелені прикраси в будинках католиків були заборонені християнським церковним собором у Бразі.
- Коріння різдвяних традицій можна знайти в деяких язичницьких святах, таких як Сатурналії (з 17 по 23 грудня), Календи (з 1 по 5, прототип Різдва) і Deus Sol Invictus або День народження непереможного сонця (25 грудня). Християнська церква абсолютно не схвалювала такі святкування і асимілювала їх, оголосив 25 грудня днем народження Ісуса Христа, хоча доказів, що Ісус народився саме в цей день, не існує.
- Прототипом Санта Клауса стала реально існуюча людина, Святий Миколай із Мири, який жив у четвертому столітті. Він народився в Патарі, який знаходився на території сучасної Туреччини, і став одним з найпопулярніших небіблейских святих. Художники використовують його образ найчастіше, за винятком портретів діви Марії. Він є покровителем банкірів, лихварів, піратів, злодіїв, сиріт та міста Нью-Йорка.
- Пуританин Олівер Кромвель оголосив святкування Різдва та пов'язані з ним співи поза законом (1649-1660). Були дозволені тільки проповіді і молитви.
- Різдвяна традиція наповнення панчіх подарунками сталася від трьох сестер, які були настільки бідні, що не могли вийти заміж і займалися проституцією. Тим не менш, вони були врятовані Святим Миколаєм з Міри, який пробрався до них через димар і наповнив їх панчохи золотими монетами.
Немає коментарів:
Дописати коментар