четвер, 3 квітня 2025 р.

Англійські колонії в Північній Америці . Війна за незалежність. Утворення США


Утворення США 

УЦОЯО просить вступників уникати сумнівних пропозицій щодо завдань НМТ

 




УЦОЯО просить вступників уникати сумнівних пропозицій щодо завдань НМТ

Український центр оцінювання якості освіти закликає майбутніх вступників користуватись лише достовірними джерелами інформації й уникати сумнівних пропозицій про «офіційні завдання НМТ».


Фахівці УЦОЯО наголошують, що соціальні мережі наразі рясніють «привабливими» пропозиціями на кшталт «офіційні завдання НМТ», «демонстраційні варіанти НМТ», «пробні тести НМТ».

У такий спосіб недоброчесні ресурси привертають увагу потенційних учасників тестування та їхніх батьків до послуг репетиторів або ж підвищують свої рейтинги.

Водночас якість пропонованих ними тестів не завжди належна, матеріали можуть містити некоректні завдання, спотворені або неправильні відповіді чи взагалі не відповідати реальному формату тестування.

Тому в УЦОЯО закликають користуватись лише прикладами якісних завдань різних форм і рівня складності, які оприлюднював центр у вигляді демонстраційних або тренувальних варіантів тестів, а також реальними завданнями, які були використані під час різних сесій НМТ та оприлюднені у щорічних звітах.

Також майбутнім вступникам буде корисним регулярно виконувати офіційні завдання з різних предметів за минулі роки, які зібрані на платформі ЗНО-ОНЛАЙН.

Омбудсмен пропонує дозволити школам самостійно обирати підходи до оцінювання учнів



Омбудсмен пропонує дозволити школам самостійно обирати підходи до оцінювання учнів

Педагогічним радам шкіл мають отримати право обирати або нові, або старі підходи до оцінювання результатів учнів НУШ.

Відповідну пропозицію висловила освітній омбудсмен Надія Лещик, коментуючи ситуацію з оцінюванням учнів за групами результатів, що виникла після впровадження Міністерством освіти і науки відповідної реформи.

За її словами, наразі МОН має шукати компроміси та порозуміння з вчителями.

«Пропоную, щоб педагогічна рада своїм рішенням приймала, які підходи до оцінювання використовувати у закладі освіти: нові рекомендації щодо оцінювання, затверджені наказом МОН від 02.08.2024 № 1093, або старі рекомендації щодо оцінювання, затверджені наказом МОН від 01.04.2022 р. № 289 (які наразі втратили чинність). І встановити такий перехідний період на 2 навчальні роки», – зазначає Лещик.

Таке рішення дозволить школам, які вже працюють за новими підходами до оцінювання, продовжити працювати за ними далі, а школи, у яких нові підходи до оцінювання учнів викликають труднощі, зможуть певний період використовувати старі підходи.

На думку омбудсмена, за цей час МОН матиме можливість здійснити коригування недоліків та здійснити заходи щодо зменшення навантаження на вчителів під час оцінювання учнів, а також провести якісну апробацію оцінювання.

Окрім того, впродовж перехідного періоду МОН матиме можливість налагодити комунікацію й навчання педагогів та комунікацію з батьками щодо нових підходів до  оцінювання. 

«Вважаю, що у спокійному темпі, комунікації та співпраці з вчительством та органами управління освітою ми досягнемо гарного результату», – зазначає освітній омбудсмен.

Також вона висловила впевненість, що у впровадженні реформ не можна йти шляхом протистояння між педагогами та МОН.

«Маємо рухатися шляхом поваги, співпраці, взаємодії, комунікації та врахування думки професіоналів у сфері освіти», – наголосила Лещик.

Водночас освітній омбудсмен підкреслила, що в ситуації з оцінюванням педагоги змогли об’єднатися у потужну силу, що може відстоювати свої права.

«Маємо відповідь на петицію, яка фактично залишає в силі нові рекомендації щодо оцінювання. Нові додаткові роз’яснення не покращили ситуації та  не вирішили проблему ускладненої системи оцінювання, додаткового навантаження на вчителів,  адаптації оцінювання до різних предметів тощо», – зазначила омбудсмен

США в другій полоаині ХІХ - на початку

США в другій полоаині ХІХ - на початку


https://learningapps.org/watch?v=p2qupjur325



середа, 2 квітня 2025 р.

МИЛОСЕРДЯ, СПІВЧУТТЯ, ТЕРПІННЯ

Милосердя,співчуття, терпіння




Японія в другій половині ХІХ - на початку ХХ ст.

Японія в другій половині ХІХ  -на початку ХХ ст.











Етика. Роль навчання та хобі в житті людини

Етика. Роль навчання та хобі в життті людини




США в другій половині ХІХ на початку ХХ ст.

презентація США 

США в дргуій половині ХІХ на початку ХХ ст.