субота, 30 березня 2019 р.

31.03.1922 – у Києві засновано театр «Березіль» під керівництвом Леся Курбаса



31.03.1922 – у Києві засновано театр 

«Березіль» під керівництвом Леся 

Курбаса


Джерело: www.kurbas.org.uaПохожее изображение

Театр виник як мистецьке об’єднання навколо групи акторів колишнього «Молодого театру», створеного в 1918 р. Назва походить від першого місяця весни – березня. У 1922–1926 рр. театр працював у Києві, з 1926 по 1933 рр. базувався у Харкові. Першу виставу – «Жовтень» – «Березіль» поставив 7 листопа
Засновником «Березода.лю» був відомий режисер із Самбора, теоретик і революціонер театру Лесь Курбас. Він вважав, що театр повинен не відтворювати, а формувати життєві принципи людей у суспільстві. Загалом творча практика цього театру зазнала впливу авангардизму, експресіонізму, конструктивізму та необарокового символізму. «Березіль» налічував 6 акторських студій (три у Києві та по одній у Білій Церкві, Умані та Одесі), 400 акторів і співробітників, режисерську лабораторію, музей театру, десять комітетів, видавав журнал. Навколо театру об’єдналися режисери, актори, хореографи, малярі, письменники, поети, драматурги, мистецтвознавці, критики, композитори і навіть філософи та психологи. У майстернях-лабораторіях проводили дослідження над театром для села, для робітничих клубів, для дітей дошкільного і шкільного віку. «Березіль» був сміливим і міцним експериментальним колективом, в якому творили і грали Амвросій Бучма, Мар’ян Крушельницький, Наталія Ужвій, Йосип Гірняк, Валентина Чистякова, Данило Антонович та інші відомі митці. Лесь Курбас був видатним реформатором української сцени, намагаючись синтезувати в театрі рух, жест, музику, світло і характеризації. Він активно застосовував модерні принципи як до класичного західноєвропейського репертуару, так і до українського. У ревіях і фарсах він викривав тодішню радянську дійсність.
На поч. 1926 р. Народний комісаріат освіти УСРР вирішив перевести «Березіль» як кращий театр республіки до тодішньої столиці – Харкова. ­У харківському періоді «Березолю» проявилася тріада митців – Л. Курбас, художник В. Меллер, драматург М. Куліш. У творчій співпраці вони поставили вистави «Народний Малахій» (1928), «Мина Мазайло» (1929), «Маклена Граса» (1933), які набули широкого розголосу в радянській Україні.
Організований Сталіним розгром «українізації» 1933 р. не оминув і «Березіль». У пресі розгорнулася викривальна кампанія проти Леся Курбаса та його театру, який затаврували як «шкідницьку організацію». На засіданні театральної колегії з приводу вистави «Маклена Ґраса» митця звинуватили в «буржуазному націоналізмі», контрреволюційності та антидемократичній позиції, й резюмували, що «Березіль» не зміг здобути гідного місця у розбудові українського радянського мистецтва. Прем’єра останньої вистави за твором М. Куліша відбулася у вересні 1933 р. під наглядом чекістів, і згодом була заборонена. Наприкінці 1933 р. Л. Курбаса усунули з посади художнього керівника театру, а «Березіль» закрили. Після цього режисер поїхав до Москви на запрошення С. Міхелса для роботи над виставою «Король Лір» у Державному єврейському театрі. У Москві його заарештували й відправили на будівництво Біломор-Балтійського каналу, а згодом у Соловецький табір. На поч. листопада 1937 р. Л. Курбас був розстріляний у карельському урочищі Сандармох поряд з іншими 1 111 етапованими із Соловецького табору з нагоди 20-річчя «Жовтневої революції». У 1935 р. його дітище – театр «Березіль» – був перейменований на Харківський державний драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка.

30 березня 1973 року помер Д. Донцов


Картинки по запросу донцов











ПОМЕР ДМИТРО ДОНЦОВ

30 березня 1973 року в Монреалі (Канада) на 89-році пішов з життя Дмитро Донцов, журналіст, літературний критик і політичний діяч, який пройшов еволюцію від ортодоксального марксиста до інтегрального націоналіста, який вірив у месіанську роль українського народу, що стоїть в обороні європейської цивілізації від азійського імперіалізму Росії.

Фігуру Дмитра Донцова сьогодні ніяк не можна «обійти» - кожен патріот, кожен борець за свободу України зобов'язаний пройти через школу його думки, вивчити коло його ідей і пропозицій, відкидаючи наносне і випадкове і приймаючи всі прогресивні його теорії. У цьому запорука всіх майбутніх свобод України, запорука її майбутнього розквіту і зростання її ролі у світі

пʼятниця, 29 березня 2019 р.

Звіт моніторингового дослідження початкової школи



Результатам аналізу даних, отриманих за підсумками тестування й анкетування четвертокласників та анкетування вчителів, присвячено четверту частину звіту моніторингового дослідження початкової школи.
У цій частині Ви дізнаєтеся, як освітній контекст впливає на успішність випускників початкової школи в оволодінні математичною та читацькою компетентностями.
За підсумками аналізу встановлено, що на середній бал четвертокласників із читання й математики найпосутніше впливають такі чинники, як: 

  • середовище, де навчається учень, 
  • зацікавленість і активність батьків у навчанні дитини, 
  •  деякі індивідуальні характеристики самих учнів.

Рекомендуємо детальше ознайомитися з Частиною ІV Звіту про результати першого циклу загальнодержавного моніторингового дослідження якості початкової освіти «Передумови й результати навчання» за посиланням.

Спроби перегляду Версальсько-Вашингтонської системи міжнарордних договорів

Беріївська амністія


Картинки по запросу БЕРІЇВСЬКА АМНІСТІЯ


БЕРІЇВСЬКА АМНІСТІЯ

29 березня 1953 року, через три тижні після смерті Сталіна, в Радянському Союзі опубліковано Указ про амністію всіх ув'язнених на термін до 5 років. Звільненню з таборів та тюрем підлягали всі особи до 18 років, вагітні жінки, жінки з малолітніми дітьми до 10 років, та старші 50-и років, чоловіки, старші 55-и років, а також особи, хворі на тяжкі невиліковні недуги.

Створення КОКА-КОЛИ

Картинки по запросу кока -кола

СТВОРЕННЯ КОКА-КОЛИ

29 березня 1886 року доктор Джон Пембертон з Атланти створив новий лікувальний напій, який сьогодні відомий під назвою Кока-кола.

Особливості вступу на медичні спеціальності в 2019 році


Особливості вступу на медичні спеціальності в 2019 році


Особливості вступу на медичні спеціальності в 2019 році

У 2019 році для вступу на спеціальності галузі знань «Охорона здоров’я» абітурієнтам необхідно надати приймальним комісіям результати ЗНО з трьох навчальних предметів:
До галузі знань «Охорона здоров’я» належать наступні спеціальності:
Мінімальні значення кількості балів із вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія» не можуть бути менше ніж 150 балів з другого та третього конкурсних предметів.
Конкурсний бал для вступу на основі повної загальної середньої освіти для здобуття ступеня магістра за спеціальністю «Фармація, промислова фармація» не може бути менше ніж 130 балів.
У 2019 році приймаються сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018 та 2019 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов.



четвер, 14 березня 2019 р.

ТЕМА. 10 клас.Упровадження НЕП. Українізація

Шведську школярку Грету Тунберг номінували на Нобелівську премію миру: що відомо про дівчинку



Шведську школярку Грету Тунберг номінували на Нобелівську премію миру: що відомо про дівчинку

Грета Тунберг - біографія номінантки на Нобелівську премію миру 2019

Норвезькі політики номінували 16-річну школярку зі Швеції Грету Тунберг на Нобелівську премію миру. Дівчина у такому юному віці опинилася серед номінантів, оскільки думає про майбутнє Землі та про кліматичні зміни, що насуваються на планету.
Неповнолітня активістка бореться із глобальним потеплінням і є одним із найвпливовіших підлітків у 2018 році за версією іменитого американського видання TIME. Саме воно й повідомляє про номінацію Грети.

Кліматична загроза може бути однією з найбільш важливих причин війни та конфлікту. Масовий рух, який розпочала Грета, є дуже важливим внеском у підтримання миру,
Декілька норвезьких парламентарів висунули дівчинку на Нобелівську премію. Свій вчинок вони обґрунтували тим, що кліматична ситуація зараз є такою ж небезпечною, як загроза війни.

На номінацію вже відреагувала й сама Грета. Дівчинка написала, що для неї це велика честь та висловила вдячність.

Біографія Грети Тунберг

Грета Тунберг народилася 3 січня 2003 року у Швеції. Навчаючись лишень у 9 класі, дівчинка вирішила зайнятись боротьбою за відновлення екосистеми планети. І їй це вдалося – до руху школярки доєдналися тисячі людей.
Маленька дівчинка у жовтому дощовику: чим відома Грета Тунберг?
16-річна шведська школярка є політичною активісткою, яка виступає за зупинку глобального потепління та зміни клімату. У серпні 2018 року Грета прославилася тим, що розпочала перший шкільний страйк заради клімату під будівлею парламенту Швеції. Вона кожної п'ятниці приходила під будівлю із вимогою до законотворців підтримати Паризьку кліматичну угоду.
У чому полягає суть Паризької кліматичної угоди?Головна ціль Паризької угоди – не допустити зростання глобальної середньої температури більше 2°C (по можливості – не більше 1,5°C) відносно показників доіндустріальної епохи. Друга мета договору полягає у зменшенні викидів парникових газів у атмосферу до нульового рівня впродовж другої половини ХХІ століття. Угоду підписали 195 країн світу і ЄС. Кожна країна зобов'язалась робити внески для досягнення цих двох цілей, так звані "національно визначені внески". У договорі йдеться про те, що ці вклади мають бути амбіційними і зростати з часом. Кожні п'ять років держави мають звітувати про зроблені внески у Секретаріат РКЗК ООН і ставити нові цілі. Перший звіт країни мають надати у 2023 році.
Цим вчинком шведська школярка надихнула сотні тисяч учнів по всьому світу. Завдяки Греті діти почали теж виходити на страйки та привертати увагу до проблеми зміни клімату. Станом на грудень 2018 року, понад 20 тисяч учнів провели страйки щонайменше в 270 містах. Рух назвали "П'ятниці за майбутнє", бо страйки відбувалися саме у цей день.
Швеція школярка Грета Тунберг екологія глобальне потепління
Грета Тунберг під час страйку
У листопаді 2018 року Тунберг виступила на TEDxStockholm, а у грудні звернулася до Конференції ООН з питань зміни клімату. У січні 2019 року школярку запросили на Всесвітній економічний форум у Давосі.
До речі, у Давос дівчинка 32 години їхала потягом, на відміну від багатьох делегатів, які прибули на форум майже 1500 окремими приватними реактивними літаками. Під час свого виступу там вона сказала:
"Деякі люди, деякі компанії, деякі особи, які приймають рішення, точно знають, якими безцінними цінностями вони жертвують, щоб продовжувати заробляти немислимі суми грошей. Я думаю, що багато хто з вас сьогодні належить до цієї групи людей".

Наш будинок горить. Я хочу, щоб ви панікували. Я хочу, щоб ви відчували страх, який я відчуваю щодня. Ми мусимо змінити ситуацію, щоб дати молодим людям надію,
Ще за якийсь час на тому ж таки форумі у Давосі Тунберг звернулася із застереженням до світових лідерів.

Маленька активістка походить не з простої сім’ї: її мама – відома оперна співачка Малена Ернман, яка навіть представляла Швецію на пісенному конкурсі Євробачення у 2009 році, батько – актор Сванте Тунберг, а дід – актор і режисер Улоф Тунберг.
Що відомо про сім’ю Грети Тунберг?

Юна активістка у колі сім'ї
До речі, змінити ставлення до довкілля Грета намагається, починаючи із власної сім’ї. Вона наполягає, щоб родичі стали веганами і відмовилися від польотів.
Нагороди і премії Грети Тунберг

Грета Тунберг Швеція Нобелівська премія мируГрета Тунберг – одна з переможців конкурсу дебатних статей про клімат для молодих людей від газети Svenska Dagbladet у травні 2018 року. У листопаді 2018 року вона отримала стипендію Фришусета "Молода рольова модель року".
Грету Тунберг висунули на Нобелівську премію миру
А у грудні 2018 року журнал TIME назвав Тунберг однією із 25 найвпливовіших підлітків світу 2018 року.

Реєстрація для участі у ЗНО добігає завершення


Реєстрація для участі у ЗНО добігає завершення


Реєстрація для участі у ЗНО добігає завершення

В Українському центрі оцінювання якості освіти акцентують увагу учасників зовнішнього незалежного оцінювання та керівників закладів освіти на завершенні строків реєстрації для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні в 2019 році.
Зокрема, в УЦОЯО повідомляють, що станом на 12 березня для участі у тестуванні зареєструвалось 243 тисячі осіб, що становить 73% від очікуваної кількості цьогорічних учасників.
Як відомо, керівники закладів освіти мають надіслати комплекти реєстраційних документів учнів, слухачів або студентів до 18 березня 2019 року.
Випускники минулих років можуть зареєструватись для участі у ЗНО до 25 березня.
«Наполегливо радимо не зволікати з відправленням реєстраційних документів до регіонального центру», - наголошують в УЦОЯО.
Усунути причини відмови в реєстрації або внести зміни до персональних даних можна до 25 березня 2019 року.

Законопроект про середню освіту: як зміниться школа?

Законопроект про середню освіту: як зміниться школа?

Законопроект про середню освіту: як зміниться школа?

Коментар міністра освіти і науки Лілії Гриневич щодо основних норм проекту закону «Про повну загальну середню освіту»який узгоджений Кабінетом Міністрів та поданий до Верховної Ради.
Проект закону «Про повну загальну середню освіту», що доповнює закон «Про освіту» і дає реальні механізми для реалізації реформи Нова українська школа для учнів, учителів, батьків та освітніх управлінців, подано Урядом на розгляд Верховної Ради України.
За словами Лілії Гриневич, шкільна реформа – це забіг на довгу дистанцію. Саме тому надзвичайно важливо, щоб ідеї та архітектура освітньої реформи, механізми, які створюють нові, суголосні часу можливості для наших дітей, були чітко визначені та закріплені як стратегічний пріоритет держави на наступні роки, зокрема на рівні законів.
"У 2017 році парламент ухвалив Закон «Про освіту», що став фундаментом освітньої реформи. Саме завдяки його прийняттю, а також активній роботі усього Кабінету Міністрів, 1 вересня 2018 року наші першокласники прийшли навчатись у Нову українську школу – до підготовлених вчителів, за новим змістом освіти, у новому освітньому просторі. Але для повноцінного будинку фундаменту недостатньо, нам також потрібні механізми, які дадуть реалізуватись закладеним ідеям. І саме цією опорною стіною реформи має стати презентований сьогодні проект закону «Про повну загальну середню освіту», – зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Учні зможуть обирати предмети варіативної складової



Учні зможуть обирати предмети варіативної складової

Учні зможуть обирати предмети варіативної складової


Проект закону «Про загальну середню освіту» містить механізми, які нададуть школярам можливість здійснювати реальний, а не декларативний вибір предметів варіативної складової. Про це, презентуючи основні новації законопроекту, сказала міністр освіти Лілія Гриневич.
За словами міністра, зараз все упирається в недостатність годин, тому де-факто вибіркову складову обирає школа, а не школяр.
«Цей же закон дає можливість створювати міжкласні групи для вивчення вибіркових предметів, коли дисципліну слухає не один клас, а збірна група з учнів класів однієї паралелі та суміжних класів», - наголошує міністр.
Планується, що завдяки цим групам діти зможуть справді вибрати, які вони вчитимуть, який вибірковий предмет їх дійсно цікавить.
«Особливо це актуально для старшої профільної школи, зміст освіти якої має максимально відповідати потребам, інтересам та планам дитини на майбутнє», - підкреслила Лілія Гриневич.
Окрім цього законопроект пропонує учням реальні механізми визначення власної освітньої траєкторії.
Зокрема, для дітей, які додатково серйозно навчаються поза школою, наприклад, відвідують спортивні секції або музичну школу, зможуть зарахувати отримані не в школі знання, а вивільнений час використати на домашнє завдання чи іншу роботу.
Також законопроектом передбачені два адаптаційні цикли навчання дітей - у 1-2 та 5-6 класах, які дозволять надати додаткову підтримку дітям у найбільш вразливі періоди шкільного життя.

Учителі отримують надбавки у виключних випадках


Учителі отримують надбавки у виключних випадках


Учителі отримують надбавки у виключних випадках

За інформацією з регіонів, надбавки вчителям, передбачені законодавством, виплачуються у виключних випадках, або лише керівникам шкіл та їх заступникам та вчителям, які працюють за програмою «Нова українська школа». Про це під час засідання президії Профспілки працівників освіти і науки повідомив заступник голови Сергій Романюк.
Також, за його словами, надбавки за престижність педагогічної праці у розмірі 30% передбачені лише у 48 місцевих бюджетах країни.
Загальна сума видатків місцевих бюджетів, які необхідні додатково для забезпечення потреб закладів та установ освіти до кінця 2019 року становить 6,9 млрд грн, а за інформацією наданою з областей додаткова потреба у видатках освітньої субвенції становить 2,1 млрд грн, тобто її не вистачає 341 місцевому бюджету усіх рівнів.

Твори з української літератури на ЗНО 2019 року


Твори з української літератури на ЗНО 2019 року

Твори з української літератури на ЗНО 2019 року

Перелік творів з української літератури, що є обов'язковими для текстуального вивчення учасниками зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року. Зазначений перелік визначений чинною програмою ЗНО з української мови та літератури.
Подані у переліку твори згруповані за хронологічним принципом, починаючи від усної народної творчості та закінчуючи сучасним літературним процесом.
Твори усної народної творчості
Твори давньої української літератури
Твори літератури кінця ХVІІІ - початку ХХ ст.
Твори літератури ХХ ст.
Твори українських письменників – емігрантів
Сучасний літературний процес
  • Учасники ЗНО мають орієнтуватися в основних тенденціях розвитку сучасної літератури та визначати найхарактерніші ознаки постмодернізму.