субота, 30 вересня 2017 р.
середа, 27 вересня 2017 р.
Воздвиження Хреста Господнього
Події Хрестовоздвиження
Опис подій Воздвиження Хреста Господнього, яке відбулося в IV столітті, ми знаходимо у деяких християнських істориків, наприклад, Євсевія і Феодорита.
У 326 році імператор Костянтин Великий вирішив неодмінно знайти втрачену святиню – Хрест Господній. Разом зі своєю матір’ю, царицею Оленою, він вирушив у похід на Святу Землю.
Розкопки було вирішено проводити поруч з Голгофою, так як в іудеїв був звичай закопувати знаряддя страти поруч з місцем її здійснення. І, дійсно, в землі знайшли три хрести, цвяхи і дошку, що була прибита над головою розп’ятого Спасителя. Як говорить Переказ, до одного з хрестів доторкнулася хвора людина і зцілилася. Так імператор Костянтин і цариця Олена дізналися, який з хрестів – той самий. Вони вклонилися святині, а потім патріарх Єрусалимський Макарій став показувати її народу. Для цього він встав на піднесення і піднімав («ставив») Хрест. Люди поклонялися Хресту і молилися: «Господи, помилуй!».
четвер, 21 вересня 2017 р.
вівторок, 19 вересня 2017 р.
У Талалаївці АТОвці відкрили центр реабілітації: з масажистом, перукарем і психологом (Відео)
Він повернувся із зони АТО і вирішив у себе на Батьківщині створити місце, де б зустрічалися усі, кого зачепила російсько-українська війна – 28-річний Богуслав Борсук, боєць 169-ї ротно-тактичної групи навчального центру Десна, очоливши у Талалаївці спілку учасників АТО, взявся за відбудову центру для реабілітації своїх побратимів та їх родин. «Воно потрібно, потрібно нашим хлопцям, які повернулися, які зараз вдома і яким важко знайти себе у цьому мирному житті. Тому ми будемо працювати, підтримувати один одного, бо коли ми сила, ми об’єднані», — голова ГО «Талалаївська спілка учасників АТО» Богуслав Борсук. Талалаївські АТОвці випросили у селищної ради приміщення для майбутнього центру і нині працюють над його відбудовою, бо воно було у майже зруйнованому стані. Усе роблять за кошти, які збирають від небайдужих містян, підприємців і волонтерів. З політиками не працюють. Фінансів бракує, а тому самі ж шпаклюють, фарбують, підбивають стелю, міняють вікна і сантехніку. «Результати є і матимемо отакий центр, який дійсно, мабуть єдиний в області, а може і в Україні. Це буде взірець й іншим районам. Дай Бог, щоб це було», — волонтер Олександр Смалько. Сьогодні у центрі реабілітації вже проходять зустрічі АТОвців – кімната для засідань відремонтована. Ближче до зими у центрі запрацює кравчиня, буде психолог, а от за кілька тижнів – сюди прийде масажист і перукар. «У нас буде перукар, поки що один, далі буде кімната, де буде розміщуватися масажист, який надаватиме послуги. Всі ці послуги бійцям та їх родинам будуть безкоштовні», — голова ГО «Талалаївська спілка учасників АТО» Богуслав Борсук. Як каже Богуслав Борсук, їх спілка має чимало грандіозних планів – у наступному році талалаївські АТОвці візьмуться за реконструкцію приміщення для тренажерної зали. Також тут показуватимуть фільми для дітей, і в цьому центрі можна буде просто прийти і подрімати у кімнаті відпочинку. «Коли буде цей центр працювати, то кожний АТОвець з нашого району, і, навіть, з іншого, завітає до нас у Талалаївку і знатиме, що тут є центр підтримки та реабілітації учасників АТО і знайде тут, таких самих, як і він і його тут зрозуміють», — голова ГО «Талалаївська спілка учасників АТО» Богуслав Борсук. Нині у центрі реабілітації розмістилося і громадське формування – вуличний патруль, який допомагатиме місцевій поліції ловити у Таталаївці хуліганів і крадіїв. Вже 30 жителів селища виявили бажання безкоштовно допомагати поліції.
понеділок, 11 вересня 2017 р.
Баталии о школьной форме. Яка Ваша думка ?
Форма - лишь видимость единства: честный человек будет протестовать, и неудивительно, что дети против |
Р. Савченко: баталии о школьной форме
Автор: Раиса Савченко, филолог, литературовед, соучредитель Творческого объединения «TanDeM».
Уже не один місяць у мережі точаться дискусії та запеклі баталії щодо необхідності шкільної форми. Хтось вважає її абсолютним злом, а хтось, навпаки, запорукою дисципліни та порядку. Окрема увага надається стилю вбрання на шкільних лінійках, що зазвичай зводиться до питання «радянська сукня або вишиванка?» або й взагалі до закликів «скасувати традиційні лінійки».
Так, ми хочемо реформувати українську освіту, наслідуючи кращі західні зразки, але знаємо про європейські та американські школи лише зі свідчень тих, хто там вчиться (чудово, що все більше людей починають ділитися досвідом). Ми прагнемо додати в освітню систему більше свободи, адже це означатиме, що в дитини буде більше можливостей реалізувати себе, і от примусове носіння дивного кольору жакетів аж ніяк у цю картину не вписується. У той же час можна зустріти повідомлення про те, що в деяких європейських країнах (як от Великобританія) шкільна форма досі є необхідністю. То європейський світ не єдиний у своїй відмові від вимоги?
Игорь Ликарчук: обучение по принуждению - не обучение
Если бы посещение школы сделали не обязательным, сколько бы пришлось закрыть школ и уволить учителей? |
Игорь Ликарчук: обучение по принуждению - не обучение
Сьогодні вранці на пішохідному переході, котрий біля школи, - справжній ґвалт. Дівчинка з другого чи третього класу влаштувала мамі істерику. «Не хочу в школу. Там погано. Там зла вчителька», - на всю вулицю кричало дитя.
Мамі вдалося силоміць затягнути дитину на пішохідний перехід, але дитя уперлося й далі ні кроку. Дві солідні дами, мабуть, вчительки цієї ж школи, мовчки обійшли маму з дитиною й почимчикували, зайняті розмовою, до шкільної хвіртки.
З обох сторін на дорозі справжній автомобільний затор. А на переході дитяча трагедія. Якось та мама силоміць перетягнула дитину й майже на руках занесла її на шкільне подвір'я. А я подумав над таким: «А якби відвідування школи зробили не обов'язковим, а за бажанням? Скільки б тоді довелося закрити шкіл та звільнити вчителів?»
Мені можуть сказати: «Навчання - тяжка праця. А діти до праці не привчені». Я добре знаю цю мантру радянської педагогіки. Але добре знаю й інше: «Навчання з примусу - то не навчання». А в нашій школі навчання саме з примусу. У тому й біда.
16 річниця трагедії: у США вшановують жертв терактів 11 вересня
16 річниця трагедії: у США вшановують жертв терактів 11 вересня
4 годин тому
- Голос Америки
Президент Трамп і перша леді Меланія Трамп беруть участь у пам'ятних заходах
середа, 6 вересня 2017 р.
Підписатися на:
Дописи (Atom)